Notlar-2

  • Son yazida uzerinde durdugum tez ve giris bolumu ile ilgili olarak yardimci olabilecek bir yazi yayinlamis ilgi ile takip ettigim bir akademik blog yazari. Buradan buyrun lutfen: the thesis introduction.
  • Bir akademisyenin Akademi’ye yazmis oldugu acikli mektup icin buyrun: “Dear Academia, our relationship hasn’t been easy. I tried to make it work.”
  • The PhD Movie’nin ikincisi cekiliyormus, burada kisa bir video yapmislar. Bu ay boyunca birincisi ucretsiz izlenebilecekmis burada.
  • Enough noise to work: Araştırma göstermiş ki sessiz bir ortamda yaratıcı fikirler ortaya koymak zordur. Gürültülü bir ortam da dikkat dağıtıcı ve sinir bozucu olabilir. Fakat kahveci\kahve dükkanı gibi sakinliğin ve hareketliliğin karışımını içeren bir ortam yaratıcılık ve ilham için ihtiyacınız olan şeydir. Tam bana göre bir uygulama: İlham gelmesini istiyorsanız bulunduğunuz ortamı kahveciye çevirin 🙂

  • Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile İSAV ‘Bugünün ilahiyatı nasıl olmalıdır?’ başlıklı ortaklaşa bir çalıştay ilan etmiş. Program 1-4 Haziran tarihlerinde gerçekleşmiş. Bir ilahiyat fakültesi mensubu olmasam da program konuşmalarını merak ettim. Umarım konuşma ayrıntılarını ya da raporu paylaşırlar. Program içerigi icin buyrun.
  • Eylül ayında İstanbul’da International Conference on Social Sciences and Humanities başlıklı disiplinlerarası bir konferans gerçekleşecek. Takip etmeye değer. Konferans linki için bkz. burası.
  • Uzun zamandir maalesef roman, siir… vs. gibi edebi turlerden uzak kalmistim tez calismamin yogunlugu dolayisi ile. Bununla beraber baska bir aliskanlik gelistirdigimi farkettim: Ilgimi ceken konularda firsat buldukca makale okuyorum. Tezi bitirdim fakat makale okuma aliskanligi benimle kaldi. Son okudugum ve ilgimi ceken makale ile Notlar’i bitireyim: Küresel İslam Hareketinde Kadının Yeni Temsil Biçimleri: Türkiye Örneği.
Advertisements

sizce?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s